آموزش اسکرین‌شات تمام صفحه در گوگل کروم

گرفتن screenshot در موبایل به مهارت خاصی نیاز ندارد اما در کامپیوتر اوضاع کمی فرق میکند. در نسخه‌های بروز ویندوز، چند نرم افزار داخلی با کلید میانبر ایجاد شده اند تا نیازی به برنامه‌های جانبی نباشد. برای ثبت تصویری کامل از یک پنجره مرورگر، یا باید صفحه را zoom out کرد که جزئیات اصلا دیده نمیشوند یا از هر قسمت جداگانه عکس گرفت و بعدا در کنار هم قرار داد! چرا باید اینکار را انجام دهیم زمانیکه یک پلاگین کم حجم درون گوگل کروم مخفی شده است :) ؟!


برای استفاده از هر پلاگین جدید در کروم باید به وب‌استور رفت. پس وارد این لینک شوید و در بخش سرچ، عبارت GoFullPage رو جستجو کنید.

روی اولین نتیحه که مانند تصویر زیر است، کلیک کنید.

حالا برای نصب روی دکمه Add to Chrome بزنید.

در صفحه ای که باز میشود، مجوز نصب پلاگین را بدهید.

بعد از بارگیری، یک صفحه خوشامد گویی نمایش داده میشود.

برای دسترسی راحت تر پلاگین را به نوار مرورگر پین کنید.

خب فرض میکنیم میخواهید از صفحه اول وبلاگتان اسکرین شات بگیرید. پیشنهاد میکنم هر چند وقت یکبار اینکار را تکرار کنید و بعدا آنها را در کنار هم قرار دهید تا متوجه تغییرات در بازه زمانی تعیین شده شوید. این عمل میتواند یک ثبت خاطره خوب برای شما به حساب بیاید و حتی یک هدیه برای وبلاگ‌هایی باشد که دنبالشان میکنید :)

برای گرفتن screenshot، روی آیکون () کلیک کنید تا بعد از چند ثانیه تصویر آماده شود.

حالا در صفحه جدیدی که توسط پلاگین ایجاد میشود، میتوانید عکس را به صورت png یا pdf دریافت کنید. ویرایش، حذف تصویر، ثبت گزارش و انجام تنظیماتی مثل تعیین فرمت و محل ذخیره، از دیگر کارهاییست که میتوان انجام داد.

این پلاگین یک میانبر هم دارد. کافی است دکمه های Alt+Shift+P را همزمان بگیرید تا اسکرین شات آماده شود. برای شخصی سازی میانبر این پلاگین یا هر افزونه دیگر آدرس زیر را در نوار مرورگر وارد کنید:

chrome://extensions/shortcuts

پی نوشت:

خب این پلاگین کاربردی با 4+ میلیون نصب فعال در خدمت شماست. اگر دوست داشتید، از صفحه اول وبلاگتون اسکرین‌شات بگیرید و لینکش رو بخش نظرات قرار بدید :) 

تصویر وبلاگ دنیای کامیپوتر: لینک (حجم 5 مگابایت)

+ اسکرین‌شات‌هایی که میگیرید، بصورت ریز و فشرده نمایش داده میشوند اما با هر بار زوم کردن، جزئیات بدون هیچ گونه افت کیفیت قابل مشاهده هستند (: