آموزش برداشتن یا شخصی سازی علامت شورتکات 

زمانیکه یک برنامه در حال نصب است یا مشغول ایجاد میانبر از فایل‌های مورد نظر هستیم، یک علامت کوچک کنار شورتکات ایجاد میشود. اینکار به این دلیل است که بتوانیم میانبر و پوشه‌های اصلی را از هم تشخیص بدهیم. در تنظیمات عمومی ویندوز گزینه‌ای برای برداشتن پیکان شورتکات وجود ندارد. تا حالا دقت کردید که این علامت شورتکات به راحتی قابل حذف یا توانایی شخصی سازی را دارد؟!

یکی از راه‌های حذف علامت Shortcut، استفاده از Registry ویندوز است. محیط ریجستری، پوشه در پوشه وپ یچیدگی‌های خودش را شامل میشود. استفاده از این روش کمی زمانبر و خسته کننده است :/ بنابراین سراغ یک راه آسانتر میرویم :)

Windows Shortcut Arrow Editor، نرم افزاری است که علاوه بر حذف، امکان شخصی سازی علامت شورتکات را هم به ما میدهد. این برنامه حجمی کمتر از 2 مگابایت و به دلیل پرتابل بودن نیازی به نصب ندارد!

رمز: computer24.blog.ir

بعد از دانلود فایل فشرده، آن را با نرم افرار WinRAR اکسترکت کنید. رمز فایل در مشخصات بالا نوشته شده است. بعد از انجام مراحل صفحه زیر دیده میشود:

خب با توجه به نسخه سیستم عامل به یکی از پوشه‌ها بروید و بعد از انتخاب 32 یا 64 بینی ویندوز، فایل exe موجود را در حالت administrator اجرا کنید.  پنجره نرم افزار به این شکل است:

Windows Default: تنظیم پیکان یا علامت میانبر به نماد پیشفرض خودش

برای مواقعی که یکی از موارد زیر را انتخاب کرده‌اید و میخواهید همه چیز به حالت اول دربیاید.

Classic Arrow: قرار دادن پیکان شورتکات بصورت کلاسیک، شبیه ویندوز XP :)

خبر خوب برای کسانی که دلشان برای XP تنگ شده :(

No Arrow: گزینه حذف علامت شورتکات 

گزینه مورد نظر ما برای ناپدید شدن نماد میانبر

Custom: شخصی سازی علامت میانبر و انتخاب نماد دلخواه

از آیکون‌های خود ویندوز یا فولدر Shortcut arrows که همراه برنامه است، میتوان استفاده کرد.

بعد از انتخاب هر گزینه، تنظیمات همان لحظه اعمال میشود.

عکس زیر مربوط به اجرای نرم افزار است: