جنسیت کامپیوتر خود را بررسی کنید

شاید برای شما هم عجیب باشد ولی بنابر روشی که گفته خواهد شد، مشخص می شود که کامپیوتر شما خانم است یا آقا؟!

در این مطلب می خواهیم به شما روشی جالب برای شناسایی جنسیت سیستم خودتان را ارائه می دهیم. با نوشتن کدی مخصوص، به سیستم دستور می دهید که شروع به صحبت نماید و جنسیت خود را نشان دهد.

 برای این کار برنامه Note Pad را اجرا نموده و سپس عبارت زیر را در آن تایپ نمایید

 

CreateObject("SAPI.SpVoice").Speak"I love you"

 

حال فایل مربوطه را با پسوند  و یا فرمت vbs ذخیره نمایید، مثلا:

 computer24.vbs

 

اگر صدای مردی را شنیدید کامپیوتر شما آقاست و اگر صدای زن را شنیدید کامپیوتر شما خانم است.
باور ندارید؟! یکبار انجام دهید.


ما خود انجام دادیم و صدای مرد را شنیدیم! 😊 اگر شما نیز انجام دادید و صدای زن آمد، فاصله شرعی را حفظ کنید و یا زودتر یک عاقد بیاورید😊البته این خطاب به آقایان بود. بانوان گرامی جای زن و مرد را عوض کنند😊


جمله آخر فقط یک شوخی است.


موارد اضافه شده به مطلب (جدید)

توضیحات: در حقیقت این ترفند از سیستم‌عامل می‌خواهد تا با صدای دستیار صوتی نصب شده در ویندوز، متن موردنظر را بخواند. در ویندوزهای ویستا و 7 نیز در اغلب موارد فقط صدای گوینده کامپیوتری زن روی سیستم‌عامل نصب است و در اغلب موارد چنانچه نرم‌افزاری روی رایانه‌ی شما این صدا را تغییر نداده باشد صدای خانمی برای شما پخش می‌شود. 

تغییر صدا: به کنترل پنل بروید. از قسمت View by یکی از گزینه های لارج یا اسمال رو انتخاب کنید. بعد روی Speech Recognition کلیک کنید. از منوی سمت چپ گزینه Text to Speech رو انتخاب کنید و در صفحه باز شده به تبText to Speech بروید. زیر Voice _Selection کشوی گزینه ها وجود دارد. در این قسمت میتوانید صدای سیستم خودتان را تغییر بدهید.