آموزش ساخت یک فیلم در نرم افزار پاورپوینت

 

پاورپوینت یکی از نرم افزار های مجموعه آفیس است. این نرم افزار جهت تهیه و ساخت اسلاید های مختلف طراحی شده است. شما میتوانید اسلاید های مختلفی در این نرم افزار بسازید و سپس آنها را به صورت فیلم یاکتاب دربیاورید.

شاید بخواهید از اسلاید های خود یک ویدیو استخراج کنید اما این کار را بلد نیستید.


برای این کار ابتدا فایل پاورپوینت مورد نظر را باز کنید و در منوی بالا روی گزینه File کلیک کنید.


سپس روی گزینه Export کلیک کرده و Create a Video را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه Create a Video پنجره‌ ای برای شما باز خواهد شد که در آن چندین گزینه برای ذخیره کردن با فرمت ویدیویی وجود دارد.

بخش اول کیفیت فایل ویدیویی را مشخص میکند که با انتخاب گزینه اول بهترین کیفیت را دریافت خواهید کرد، گزینه دوم کیفیت متوسطی را برای شما ارائه خواهد کرد و در نهایت با انتخاب گزینه سوم ویدیویی با کیفیت و حجم پایینی خواهید داشت.

بخش دوم امکان اضافه کردن توضیح یا زمان بندی را برای شما ممکن میسازد. پس اگر میخواهید توضیح صوتی یا زمان بندی روی اسلایدها داشته باشید باید این گزینه را انتخاب کنید.

بعد از گزینه‌ های بالا به جایی میرسیم که باید زمان نمایش هر اسلاید را انتخاب کنید. به صورت پیش فرض زمان هر اسلاید روی 5 ثانیه تنظیم شده است که میتوانید خودتان به صورت دستی زمان هر اسلاید را تغییر دهید و در نهایت روی گزینه Create Video کلیک کنید.

با انتخاب Create Video محل ذخیره سازی ویدیو نمایان میشود که در این بخش میتوانید انتخاب کنید تا فایل ویدیو در کجا ذخیره شود، در نهایت روی دکمه Save کلیک کنید.

همزمان با ایجاد فایل ویدیویی از فایل پاورپوینت شما، نواری در پایین صفحه نرم افزار پیشرفت کار را نمایش میدهد.

گفتنی است که هر چقدر حجم فایل پاورپوینت شما بالا باشد و دارای تصاویر و فایل‌های چندرسانه‌ ای حجیم باشد زمان ذخیره سازی فایل ویدیویی بیشتر خواهد شد.


منبع: sarzamindownload.com