نکته هایی در رابطه با نظرات شما در دیگر وبلاگ ها

در بیشتر وبلاگ های بیان، یک بخش ارسال نظر در انتهای مطالب وجود دارد که میتوان به راحتی نظر دلخواه خود را برای وبلاگنویس ارسال کرد. اکثر ما  یک یا چندین وبلاگ را دنبال و در صورت تمایل در آنها نظراتی ارسال میکنیم. در این مطلب قصد داریم نکته و ترفندهایی را در رابطه با نظرات ارسالی برای شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

 
چگونه از خوانده شدن نظرات باخبر شویم؟

گاهی اوقات نظری را میفرستید و میخواهید بدانید که آیا کامنت شما خوانده شده است یا نه. برای فهمیدن این موضوع به بخش نظرات ارسالی بروید. در گوشه سمت راست بالای پروفایل کاربر، یک دایره وجود دارد که نارنجی یا خاکستری است. رنگ خاکستری یعنی نظر شما دیده شده است:

رنگ نارنجی این مفهموم را دارد که هنوز وبلاگ نویس بخش نظرات خود را چک نکرده است:

البته این دایره در پروفایل همه کاربران وجود ندارد که در انتهای مطلب در اینباره توضیحی داده شده است.
 
آیا میتوان نظر ارسالی را ویرایش کرد؟

البته، ولی یک محدودیت دارد که شما فقط تا نیم ساعت بعد از ارسال نظر، توانایی ویرایش آن را دارید. اگر هنوز نیم ساعت از فرستاده شدن نظر نگذاشته باشد، دوباره به بخش نظرات ارسالی بروید. سمت چپ کامنت مورد نظرتان را نگاه کنید. کنار سطل آشغال یک مداد برای ویرایش وجود دارد که قادر خواهید بود نظر را ویرایش کنید.

 
میخواهم نظرم را برای شخص فرستنده پاک کنم!

طبیعی است که بعد از فرستادن نظر برای یک کاربر، پشیمان شوید و یا شاید به اشتباه ارسال کرده باشید. هیچ جای نگرانی وجود ندارد تا وقتی که وبلاگنویس آن را نخوانده باشد! نحوه مطلع از دیده شدن نظرات در پاراگراف های بالا توضیح داده شده است. اگر علامت دایره نارنجی را مشاهده کردید، روی مداد که برای ویرایش است کلیک کنید. یک گزینه قرمز رنگ برای حذف مشاهده میکنید که به آسانی با انتخاب این گزینه کامنت حذف میشود، البته محدودیت نیم ساعتی که در ویرایش نظر بود. برای اینجا هم وجود دارد!

 
چگونه امکانات بیشتری را به نظر اضافه کنیم؟

در اینجا به ویرایشگر html هیچ کاری نداریم! خیلی از وبلاگنویسان به دلایلی ویرایشگر ساده را برای نظرات انتخاب کرده اند که شما فقط میتوانید متن ساده را بفرستید. مثالی که در نظر گرفتیم این است که قصد ارسال یک لینک فارسی را داشته باشید، لینک های فارسی خیلی طولانی میشوند و شاید کپی کردن آنها کمی سخت باشد ولی از آنجایی گزینه پیوند به لینکی وجود ندارد مجبور میشوید لینک را اینگونه ارسال کنید:

یادتان است که درباره ویرایش نظرات گفتیم؟ یکی از ویژگی های خوب ویرایش این است که به شما امکاناتی جزئی ولی بدردبخور برای ویرایش میدهد:

 
چگونه سایت و یا ایمیل را در کامنت مخفی کنیم؟

اگر به هر دلایلی قصد دارید کاربر از آدرس ایمیل و یا وبلاگ شما باخبر نشود، در فیلد های مربوط به فرم نظر میتوان با استفاذه از علامت فلش رو به پایین آنها را مخفی کرد:

نمیتوانم از خوانده شدن نظرات مطلع شوم!

ممکن است دایره نارنجی یا خاکستری رنگ را در پروفایل برخی کاربران مشاهده نکنید. این به هیچ وجه عجیب نیست چون در مرکز مدیریت > تنظیمات > تنظیمات پیشرفته > ارتباط  میتوان تیک گزینه " 

شدن کامنت، مراحل حذف نظر را انجام دهید. اگر گزینه حذف وجود داشت که وبلاگنویس هنوز نظر شما را نخوانده است ولی اگر گزینه ای را مشاهده نکردید، بدانید که حتما کاربر کامنت شما را دریافت کرده است. مسئاله ای که وجود دارد فقط تا نیم ساعت مهلت دارید و بعد از آن نمیتوانید متوجه شوید که نظرتان در چه وضعیتی است.

 

سمت چپ نظرات، یک سطل آشغال وجود دارد که کامنت شما را فقط برای خودتان پاک میکند، بنابراین اینکار را با روش حذف نظرات که در بالا گفته شد، اشتباه نگیرید!
شاید از نظر یک وبلاگ نویس با سابقه این مطلب چیزی خاصی برای گفتن نداشته باشد، این پست بیشتر مناسب کاربران تازه کار می باشد.