The best FPS games of all time

The best FPS games of all time

وب سایت PC Gamer لیست کاملی از بهترین بازی های شوتر اول شخص یا FPS مربوط به همه زمان ها را که فقط مربوط به پلتفرم رایانه های شخصی می باشد را جمع آوری کرده است. در این میان نام عناوینی همچون سری بازیهای Doom و Half-Life 2 همچون نگینی می درخشند و واقعا باید این دو بازی را برترین بازی های FPS تمام دوران ها به حساب آورد. از دیگر عناوینی که در این لیست دیده می شوند، می توان سری موفق Metro را نام برد که واقعا استودیوی اوکراینی ۴A Games با وجود کوچکی استودیو و محدود بودن تعداد افراد آن به خوبی توانست رمان مترو را به تصویر بکشد. برای خواندن این پست جامع در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


معیار ما :

هر وقت خواستیم بنشینیم لیست بهترین بازی ها را جمع آوری نماییم، سخت ترین گام برای این کار این بود که با چه معیاری این بازی ها را انتخاب کنیم. برای نمونه ما بیشتر نگران شناسایی شوترهایی که در زمان فعلی جالب هستند و طرفدار دارند، بودیم که بازی های سه بعدی را در این زمینه می توان مثال زد. برای انتخاب بازی ها بیشینه تاریخی آن ها را در نظر نگرفته ایم و این موضوع به ما کمک کرد تا لیستی را ایجاد کنیم که منصفانه باشد. اما مواردی مانند نوآوری و تاثیر بازیها را نیز در نظر گرفته ایم. همچنین تمام تمرکز خود را روی مواردی قرار دادیم که باعث شده یک عنوان شوتر، به یک شوتر واقعی تبدیل شود. در این مورد نیز بازی هایی مانند Fallout: New Vegas, System Shock 2 و Deus Ex را در نظر گرفته ایم و پیشنهاد می کنیم اگر آنها را تجربه نکرده اید، سری به آن ها بزنید. توجه به این موارد ما را کمک می کند تا بهتر بتوانیم به شما خدمت رسانی کنیم، امیدواریم توانسته باشیم به این مهم دست یافته باشیم.


همچنین بخوانید:

۱- Metro 2033

Metro 2033

استودیوی سازنده : ۴A Games | سال انتشار : ۲۰۱۰

 

در سری بازی های Metro انسان های بازمانده به اعماق تونل های زیر زمینی مسکو پناه برده اند تا از تابش های رادیو اکتیوی که بر اثر انفجار بمب به وجود آمده، محافظت شوند، به خاطر همین تشعشعات موجودات عجیب و غریبی به وجود آمده اند که هر لحظه جان انسان های باقی مانده را تهدید می کنند. پول در اینجا هیچ معنی و مفهومی ندارد و بلکه مهمات است که حرف اول را می زند. بازی مترو که بر اساس رمان معروف آن ساخته شد، مرز محدودی بین سبک وحشت-بقا و اول شخص شوتر برقرار کرد و به خوبی توانست این دو سبک را در هم ادغام کند. سری مترو بدون شک یکی از خاطره انگیزترین عناوین شوتر محسوب می شوند.

 

۲- Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein The New Order

استودیوی سازنده : Machine Games | سال انتشار : ۲۰۱۴

 

نسخه ۲۰۱۴ سری بازی های Wolfenstein دارای طراحی های ابتکاری، سلاح هایی که شلیک کردن با آن ها مسرت بخش و داستانی آرام اما سرگرم کننده بود که بر اساس دوره جنگ جهانی دوم نوشته شده بود. داستان بازی در سال ۱۹۶۰ در اروپا، در دنیایی که نازی ها در جنگ جهانی دوم پیروز شده اند، رخ می دهد. شما در نقش  William “B.J.” Blazkowicz خواهید بود که در تلاش برای متوقف کردن حاکمیت نازی ها بر جهان است. سه سال بعد از حوادث ولفنشتاین، نازی ها تکنولوژی های پیشرفته ی خود را توسعه داده اند که آنها را قادر ساخته تا جبهه جنگ را به سمت خود بکشانند. در جولای ۱۹۴۶، مامور ویلیام بی جی، همراه با خلبان Fergus Reid، در یک حمله گسترده علیه قلعه و سلاح های آزمایشگاه اقدام به نابودی آنجا را دارند، اما این حمله آنها ناموفق می ماند و آنها اقدام به فرار می کنند.

 

۳- Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4-Modern-Warfare PC

استودیوی سازنده : Infinity Ward | سال انتشار : ۲۰۰۷

 

 اولین نسخه در سری خاطره انگیز “جنگ های مدرن” Call of Duty 4: Modern Warfare بود که همه ما داستان زیبا و پرمحتوای آن را به خاطر داریم. در این بازی شما به رهبری Captain Price در قالب یک تیم عملیاتی آموزش دیده ی بسیار حرفه ای ، عملیات زیادی را به انجام می رسانید. دشمن اصلی شما در این بازی Zakhaev و همدستان و عوامل شان هستند که شما باید در مراحل و مکان های مختلف، به جنگ با آنها بپردازید.

 

۴ – Wolfenstein

Wolfenstein

استودیوی سازنده : Raven Software | سال انتشار : ۲۰۰۹

 

Wolfenstein 2009 از سری بازی های محبوب اکشن و ماجرایی اول شخص ولفنشتاین بود که با همکاری شرکتهایی همچون Raven Software, id Software, Pi Studios  و  Endrant Studios ساخته شد و توسط کمپانی Activision در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۰۹ منتشر گردید. بازی از موتور id Tech 4 استفاده می کرد که در بازی هایی مانند Doom 3 شاهد آن بودیم .

 

۵ – SWAT 4

SWAT 4

استودیوی سازنده : Irrational Games | سال انتشار : ۲۰۰۵

 

گروه ضد شورش یا SWAT 4 توسط استودیوی با استعداد Irrational Games ساخته شد و در سال ۲۰۰۵ عرضه شد. این عنوان در همان زمان انتشار تحولی در بازی های شوتر تاکتیکی ایجاد کرد که شاید شما نیز این عنوان را به خاطر داشته باشید. شما در نقش پلیس ضد شورش بودید که وظیفه داشتید با تروریست ها مبارزه کنید.

 

۶ – Unreal Tournament

Unreal Tournament 1

استودیوی سازنده : Irrational Games | سال انتشار : ۲۰۰۵

 

Unreal Tournament با عرضه نسخه اول خود توانست انقلابی در ژانر بازی های اکشن اول شخص حماسی به وجود آورد که تمامی طرفدارانش سه سال تمام برای عرضه نسخه سوم انتظار کشیدند. بازی توسط استودیوی Epic Games ساخته شده بود.

 

۷ – BioShock

BioShock

استودیوی سازنده : Irrational Games | سال انتشار : ۲۰۰۷

 

نسخه اول بازی محبوب و پرطرفدار “بایوشاک” که در سال ۲۰۰۷ عرضه شد، با داستانی پر پیچ و خم و سبکی کاملا جدید توانست طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. همچنین این عنوان توانست به طور میانگین از سوی بسیاری از منتقدین سخت گیر و سایت های معتبر و مطرح بازی امتیاز ۹٫۹ از ۱۰ را کسب کند. سازنده اصلی این شاهکار اقای کن لوین می باشد که با همکاری دو استودیوی ۲K Boston و ۲K Australia مراحل ساخت بازی را طی نمود.

 

۸ – MechWarrior Online

MechWarrior Online

استودیوی سازنده : Piranha Games | سال انتشار : ۲۰۱۳

 

MechWarrior Online یکی از بازی های آنلاین در سبک های شبیه سازی و اکشن بود که در سال ۲۰۱۳ فقط برای رایانه های شخصی منتشر شد. وقایع بازی در سرزمینی به نام BattleTech رخ می دهد و شما کنترل یک ربات دو پا را بر عهده دارید که باید با دیگر بات ها مبارزه نموده و آن ها را شکست دهید.

 

۹ – F.E.A.R

F.E.A.R 1

استودیوی سازنده : Monolith Productions | سال انتشار : ۲۰۰۵

 

عنوان F.E.A.R که مخفف شده عبارت First Encounter Assault Recon است، بازی اول شخص شوتر به سبک ترسناک می باشد که در سال ۲۰۰۵ توسط کمپانی “Monolith Productions” منتشر شد. داستان بازی حول یک پدیده ی فراطبیعی می چرخد و درباره نیروهای ویژه ای که “F.E.A.R” نامیده می شوند، می باشد و پلیرها در نقش Point Man که یکی از اعضای این گروه است، می باشد که دارای ویژگی های فرا انسانی است و وظیفه دارد تا پرده از اسرار یک تهدید ماوراء الطبیعی را بردارد که به شکل یک دختر بچه کوچک است. این عنوان یکی از بازی های پرطرفدار در سبک ترسناک بود و توانست متای ۸۹ را از آن خود کند.

 

۱۰ – Arma 2: Combined Operations

Arma 2 Combined Operations

استودیوی سازنده : Bohemia Interactive | سال انتشار : ۲۰۰۹

 

بازی Arma 2: Combined Operations در سبک اکشن-تیر اندازی بود که در سال ۲۰۰۹ توسط کمپانی Bohemia Interactive منتشر شد. رعایت دقیق چرخه شب و روز، اتمسفر پویا و جذاب و گرافیکی نسبتا خوب از ویژگی های بارز این عنوان بود. محیط این بازی یک قطعه ۲۲۵ کیلومتر مربع از دنیای واقعی است که با استفاده از داده های گسترده جغرافیایی ساخته شده است.

 

۱۱ – Natural Selection 2

Natural Selection 2

استودیوی سازنده : Unknown Worlds | سال انتشار : ۲۰۱۲

 

Natural Selection 2 عنوانی آنلاین مبتنی بر همکاری تیمی است که دارای سبک های شوتر اول شخص و استراتژی زمان حال بود. بازی در جهانی علمی-تخیلی واقع است که در آن انسان ها با موجودات فضایی با هدف به دست آوردن کنترل منابع و وسعت قلمروی داخلیشان مبارزه می کنند.

 

۱۲ – Far Cry 4

Far Cry 4

استودیوی سازنده : Ubisoft Montreal | سال انتشار : ۲۰۱۴

 

شاید شما هم با این موضوع موافق باشید که به جای Far Cry 4 باید در این مکان Far Cry 3 را قرار می دادیم، درست است که دیگر نسخه های این بازی نیز خوب بودند، اما نسخه چهارم را می توان بهترین و جدیدترین در نظر گرفت و در واقع این نسخه تمامی المان های یک عنوان جدید و جذاب FPS را دارا می باشد. داستان بازی درباره فردی به نام “Ajay Ghale” می باشد که یک انگلیسی زبان اهل کشور نپال است که به سرزمین “Kyrat” بازگشته است که منطقه وحشی و مرموزی واقع در هیمالیا می باشد و او برای به افشاندن خاکستر مادرش به آن جا می رود. هنگامی که به این منطقه می رسد، گرفتار یک جنگ داخلی ای می شود که مردم علیه حاکم خود گمارده و دیوانه ای به نام “Pagan Min” راه انداخته بودند.

 

همچنین بخوانید:

۱۳ – Counter-Strike

Counter-Strike

استودیوی سازنده : Valve Corporation | سال انتشار : ۱۹۹۹

 

نسخه اول سری بازی های محبوب “Counter Stike” در سال ۱۹۹۹ منتشر شد که ظرف مدتی کوتاه توانست هواداران بسیاری را به خود جذب کند. نسخه های متعددی از بازی تا به حال منتشر شده، ولی ورژن ۱٫۶ بازی در میان گیمرها از محبوبیت خاصی برخوردار است. کمپانی سازنده بازی “Valve Corporation” می باشد و بازی بر پایه ماموریت های بخش چند نفره شکل گرفته است.

 

۱۴ – Battlefield 3

Battlefield 3

استودیوی سازنده : EA DICE | سال انتشار : ۲۰۱۱

 

قبول کنید که باید از بخش تک نفره و داستانی در سری بازی های بتلفیلد کلا صرف نظر کنیم، حتی در عنوانی مانند Battlefield 3. ولی در عوض شاهد بخش چند نفره ای جذاب و هیجان انگیز در این سری بازی ها هستیم. در بخش داستانی Battlefield 3 پلیرها در نقش های متعدد نظامی ای ایفای نقش می کنند، یک تفنگدار دریایی ایالات متحده، خلبان F-18، اپراتور یک تانک M1A2 Abrams و … هم چنین این بخش در مکان های متنوعی رخ می دهد، از ایران گرفته تا نیویورک و به روایت داستان های گروهبان “Henry Blackburn” و “Dimitri Mayakovsky” می پردازد.

 

۱۵ – Rising Storm

Rising Storm

استودیوی سازنده : Tripwire Interactive | سال انتشار : ۲۰۱۳

 

Rising Storm عنوانی اول شخص در سبک تیراندازی و شوتر می باشد که توسط کمپانی Tripwire Interactive ساخته شد. این بازی نبردهای جنگ جهانی دوم را به خوبی شبیه سازی کرده که این نسخه روایتگر جنگ های اقیانوس آرام می باشد.

۱۶ – Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

استودیوی سازنده : Valve Corporation | سال انتشار : ۲۰۰۹

 

بازی Left 4 Dead 2 نسخه دوم عنوان اکشن،ترسناک و چند نفره “چهار بازمانده” می باشد که در سال ۲۰۰۹ توسط خود کمپانی Valve برای رایانه های شخصی منتشر شد. بازی دارای چهار حالت مختلف به نام های Campaign, Versus, Survival و Scavenge بود. شما می توانستید این بازی را هم به صورت تک نفره (فقط بخش اول) و هم به صورت تیمی انجام دهید. اخیرا شایعاتی مبنی بر ساخت نسخه سوم این بازی در سایت های خبری پیچیده است، ولی کمپانی Valve هنوز این خبر را به صورت رسمی تایید نکرده است.

 

۱۷ – Counter-Strike: Global Offensive

 Counter-Strike Global Offensive

استودیوی سازنده : Valve Corporation/Hidden Path Entertainment  | سال انتشار : ۲۰۱۲

 

Counter-Strike: Global Offensive در سال ۲۰۱۲ برای رایانه های شخصی عرضه شد. مهم ترین تغییری که در این نسخه صورت گرفته است، بهبود گرافیک بازی می باشد که بسیار به جذاب تر شدن گیم پلی بازی کمک کرده است. نقشه ها، شخصیت ها، سلاح ها، مدهای جدید و… از ویژگی های این نسخه است.

 

۱۸ – Battlefield 1942

Battlefield 1942

استودیوی سازنده : EA DICE | سال انتشار : ۲۰۰۲

 

استودیوی سوئدی DICE اولین نسخه از سری بازی های بتلفیلد تحت عنوان Battlefield 1942 را در سال ۲۰۰۲ منتشر کرد. گیم پلی این نسخه بر روی نبردهای جنگ جهانی دوم تمرکز دارد و در این نسخه می توانستید در نقش های مختلفی باشید و بازی را انجام دهید. مطمئنا این نسخه برای پلیرهای قدیمی خاطرات زیادی دارد.

 

۱۹ – Tribes: Ascend

Tribes Ascend

استودیوی سازنده : Hi-Rez Studios | سال انتشار : ۲۰۱۲

 

Tribes: Ascend یک عنوان اول شخص آنلاین چند نفره free to play می باشد که توسط Hi-Rez Studios عرضه شد. این عنوان در واقع برگرفته از سری بازی های Halo می باشد که در انحصار کنسول ایکس باکس وان است. شما می توانید با مراجعه به این سایت بازی را به طور رایگان دانلود نمایید.

 

۲۰ – Doom

Doom

استودیوی سازنده : id Software | سال انتشار : ۱۹۹۳

 

نسخه اول سری بازی های مشهور، پرطرفدار و محبوب اول شخص شوتر Doom در سال ۱۹۹۳ توسط استودیوی صاحب نام id Software ساخته شد. اگر از پلیرهای قدیمی بازی های ویدئویی باشید، مطمئنا این بازی خاطره انگیز را به یاد دارید، این عنوان را به همراه بازی Half-life اغلب “سلطان بازی های FPS” می نامند، چرا که در زمان انتشار تحولی در عناوین این سبک ایجاد کردند. گرافیک دوست داشتنی دو بعدی بازی و گیم پلی در آن زمان واقعا ستودنی بودند.

 

۲۱ – S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

استودیوی سازنده : GSC Game World | سال انتشار : ۲۰۱۰

 

S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat سومین نسخه از سری بازی های فوق العاده محبوب استالکر است که طرفداران زیادی در سبک اول شخص دارد و توسط شرکت GSC Game World ساخته شده است. قبلا دو نسخه از آن به نام های Shadow of Chernobyl و Clear Sky به ترتیب در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ روانه بازار شده بودند که با سبک شوتر و داستان جذابش رضایت کابران را جلب کرده بودند. داستان بازی پس از حوادث نسخه Clear Sky اتفاق می افتد.

 

۲۲ – Borderlands 2

Borderlands 2

استودیوی سازنده : Gearbox Studios | سال انتشار : ۲۰۱۲

 

Borderlands 2 عنوان بازی اکشن و اول شخص می باشد که توسط استودیوی Gearbox ساخته شد. داستان بازی در مورد چهار شکارچی است که به آن ها Vault Hunters می گویند که قصد دارند سرزمین Pandora را از چنگال Handsome Jack نجات دهند. داستان Borderlands 2 بسیار جالب است و همیشه شما را با مأموریت های جدیدش پای خود نگه می دارد.

 

۲۳ – Quake III

Quake III Arena

استودیوی سازنده : id Software | سال انتشار : ۱۹۹۹

 

یکی از بازی های پرطرفدار سبک شوتر فضایی که در سال ۱۹۹۹ عرضه شد و امتیازات بالایی نیز را نیز توانست از آن خود کند، Quake III Arena بود. محوریت اصلی این عنوان نبردهای فضایی و روبرو شدن با موجودات عجیب و غریب فضایی است و هدف شما نابود سازی آن ها و رسیدن به منبع اصلی آن ها بود.

 

۲۴ – PlanetSide 2

PlanetSide 2

استودیوی سازنده : Sony Online Entertainment | سال انتشار : ۲۰۱۲

 

در سال ۲۰۱۲ عنوان اول شخص اکشن PlanetSide 2 توسط کمپانی Sony Online Entertainment برای رایانه های شخصی منتشر گردید. گفته شده این بازی رکورد دار گینس بزرگترین میدان های جنگ در بین بازی های ویدئویی ست. گیم پلی و محیط این بازی همانند عنوان Destiny می باشد که کاملا به صورت آنلاین انجام می شود و یک بازی رایگان است. علاقمندان می توانند برای انجام این بازی به این صفحه مراجعه کنند.

 

همچنین بخوانید:

۲۵ – Half-Life 2

Half-Life 2

استودیوی سازنده : Valve Corporation | سال انتشار : ۲۰۰۴

 

رسیدیم به اصلی ترین بازی در بین این لیست که باید آن را طلایه دار بازی های ویدئویی در نظر بگیریم. نسخه دوم عنوان شاهکار کمپانی Valve Corporation که در سال ۲۰۰۴ عرضه شد و همگان آن سال را با دو عنوان Half-Life 2 و Doom 3 به یاد دارند. ساخت این نسخه پنج سال به طول انجامید که سرانجام آن نیز به وجود آمدن عنوانی بود که توانست در عرض هفت سال (از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱) دوازده میلیون نسخه بفروشد و علاوه بر گرفتن تحسین و تمجدید منتقدان و رضایت کاربران، تعداد ۳۹ جایزه را نیز از آن خود کرد. داستان این نسخه در ادامه نسخه اول بود که شما در نقش فیزیکدان معروف Gordon Freeman قرار داشتید که در حین انجام ماموریت های سری و فوق سری با موجودات بیگانه روبرو می شود، ولی این بار با موجودات پیشرفته تری روبرو هستید که دارای برتری خاصی هستند.

 

۲۶ – Team Fortress 2

Team Fortress 2

استودیوی سازنده : Valve Corporation | سال انتشار : ۲۰۰۷

 

Team Fortress 2 نیز یکی دیگر از عناوین شوتر free to play است که در سال ۲۰۰۷ توسط کمپانی صاحب نام Valve منتشر شد. این بازی یکی از محبوب ترین عناوین اکشن آنلاین استیم می باشد که تا به امروز نیز از آن پشتیبانی می شود. ۹ کلاس مختلف در بازی وجود دارد که هر کدام طیف زیادی از خاصیت های خود را دارند. در مجموع این عنوان بازی جالبی برای کسانی که می خواهند سرگرم شوند و دور هم باشند، است.

 

۲۷ – Dishonored

Dishonored

استودیوی سازنده : Arkane Studios | سال انتشار : ۲۰۱۲

 

بازی زیبای Dishonored که در سبک اول شخص اکشن ماجراجویی در سال ۲۰۱۱ میلادی توسط کمپانی Bethesda عرضه شده است. این بازی فوق العاده در ابتدای انتشارش توانست امتیاز بسیار عالی ۹۱ از ۱۰۰ را از منتقدان سرسخت بازی ها دریافت نماید و موفقیت های بسیاری برای شرکت سازنده اش کسب کند. داستان و حوادث این بازی در شهری بسیار عجیب به نام Dunwall اتفاق می افتد. شهری که تقریبا متروکه و وحشتناک است. شما باید در نقش انسانی به نام Corvo به بازی بپردازید و مراحل آن را پیش ببرید. وی که قابل اعتمادترین شخص ملکه شهر می باشد در بازگشت به شهرش با حمله ای از دشمنان فضایی غافلگیر میشود. این موجودات عجیب ملکه را کشته و دخترش را نیز گروگان می گیرند. وقتی سربازان ملکه به آنجا می رسند شما را به عنوان قاتل ملکه دستگیر می کنند و شما باید خود را از این مخمصه نجات دهید. از جمله قابلیت های جذاب بازی می توان به مبارزه هیجان انگیز، نگه داشتن زمان و استفاده از سلاح ها و امکانات متنوع اشاره کرد.

 

۲۸ – Bulletstorm

Bulletstorm 1

استودیوی سازنده : People Can Fly/Epic Games | سال انتشار : ۲۰۱۱

 

Bulletstorm عنوان بازی اکشن و شوتر اول شخص می باشد که توسط کمپانی های People Can Fly و Epic Games ساخته شده و EA آن را منتشر نمود. بازی با استفاده از موتور گرافیکی Unrea Engine 3 ساخته شده است. داستان بازی از این قرار است که سفینه های بسیاری در سرتاسر منظومه در حال رفت و آمد هستند . کنفدراسیونی ظالم بر کل جهان تسلط دارد و تمام حرکات این سفینه ها را زیر نظر دارد . شخصیت اصلی بازی که یک دزد هست ، سابقه درگیری با این کنفدراسیون را دارد که طی یک درگیری کوچک با سفینه کنفدراسیون ، سفینه شخصیت اصلی بازی نابود می شود و او به سیاره ای با انسان ها و گیاهان گوشت خوار پرتاب می شود.

 

۲۹ – Lovely Planet

Lovely Planet

استودیوی سازنده : QuickTequila | سال انتشار : ۲۰۱۴

 

بازی Lovely Planet یکی از بازی های نسبتا هنری محسوب می شود که در دنیای رنگارنگ رخ می دهد. این عنوان معتبرترین تجربه اول شخص را برای شما فراهم می آورد که موضوع آن تیر اندازی و پریدن است. موسیقی های زیبا، داستانی انتزاعی و وجود بخش آموزشی از ویژگی های این بازیست.

 

۳۰ – Doom 2

Doom 2

استودیوی سازنده : id Software | سال انتشار : ۱۹۹۴

 

یکسال پس از انتشار موفقیت آمیز نسخه اول سری بازی های Doom نسخه دوم آن در سال ۱۹۹۴ تحت عنوان Doom 2 عرضه شد. سلاح های جدید، مراحل پیچیده تر، انجام حرکات سریع تر، گرافیک بهتر و… از موارد تغییر یافته در نسخه دوم بود.

 

۳۱ – Battlefield: Bad Company 2

Battlefield Bad Company 2

استودیوی سازنده : DICE | سال انتشار : ۲۰۱۰

 

Battlefield: Bad Company 2 بازی شوتر اول شخص می باشد که توسط EA در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. داستان بازی درست بعد از حوادث نسخه اول آن رخ می دهد. شما در نقش Preston Marlowe ، شخصیت اصلی داستان ایفای نقش می کنید. همچنین بازی از موتور گرافیکی Frostbite 1.5 استفاده می کند که صحنه های اکشن شامل تخریب محیط را به خوبی نشان می دهد. گیم پلی سریع و جذاب بازی در کنار تخریبی که تقریبا در بازی های مشابه بی سابقه بود و هم چنین داستان ، موسیقی ، صدا و گرافیک خوب، از ویژگی های مثبت بازی است.

 

۳۲ – Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty Modern Warfare 2

استودیوی سازنده : Infinity Ward | سال انتشار : ۲۰۰۹

 

عنوان Modern Warfare 2 که نسخه ششم از سری بازی های پرطرفدار “ندای وظیفه” محسوب می شود، توسط استودیوی مشهور و بااستعداد Infinity Ward ساخته شده است. داستان این نسخه چندین سال پس از پایان نسخه چهارم آغاز می ‌شود و به این دلیل که ادامه دهنده آن داستان است، این گونه نام گذاری شده است. می توان گفت Modern Warfare 2 زیباترین بازی اکشن اول شخص سال ۲۰۰۹ و یکی از بی نظیر ترین بازی های اکشن اول شخص تاریخ بازی های رایانه ای می باشد !

 

۳۳ – Crysis

Crysis

استودیوی سازنده : Crytek | سال انتشار : ۲۰۰۷

 

نسخه اول سری بازی های مشهور و نام آشنای Crysis در سال ۲۰۰۷ توسط کمپانی EA منتشر شد. این سری بازی های زیر نظر استودیوی توانمند Crytek با استفاده از موتور گرافیکی قدرتمند CryEngine ساخته شدند. داستان سری کرایسیس حول گروهی نظامی به نام Nanosuits می باشد که به ماموریت های سخت و طاقت فرسایی فرستاده می شوند و در انجام این ماموریت ها از وسایل و تجهیزات پیشرفته ای استفاده می کنند.

 

۳۴ – Medal of Honor: Allied Assault

Medal of Honor Allied Assault

استودیوی سازنده : ۲۰۱۵, Inc | سال انتشار : ۲۰۰۲

 

Medal of Honor: Allied Assault سومین عنوان در سری بازی های “مدال افتخار” می باشد که در سال ۲۰۰۲ توسط EA منتشر شد و تنها نسخه ای بود که دو دی ال سی برای آن منتشر شد. داستان بازی نیز در این نسخه همانند سری ندای وظیفه، درباره جنگ جهانی می باشد و پلیرها در نقش ستوان “Mike Powell” هستند که سربازی آمریکایی از ارتش می باشد. شما طی ۲۰ مرحله که بر اساس نبردهای تاریخی ای که مربوط به جنگ جهانی دوم است، انجام وظیفه می کنید.

 

۳۵ – Doom 3

Doom 3

استودیوی سازنده : id Software | سال انتشار : ۲۰۰۴

 

اگر از طرفداران سبک ترسناک و پلیرهای قدیمی باشید، مطمئنا این بازی را یادتان هست و دیگر حرفی برای گفتن نمی ماند. می دانید که سری بازی های Doom از داستان خاصی برخوردار نیستند. لذت کشتن هیولاهای بازی به قدری بالاست که دیگر ذهن پلیر به سراغ داستان بازی نمی رود. نسخه چهارم بازی نیز قرار است در بهار ۲۰۱۶ منتشر شود.

 

۳۶ – Titanfall

Titanfall

استودیوی سازنده : Respawn Entertainment | سال انتشار : ۲۰۱۴

 

Titanfall عنوان بازی اول شخص و اکشن می باشد که توسط برخی از سازندگان قبلی سری Call of Duty یعنی استودیوی Respawn Entertainment در سال ۲۰۱۴ ساخته شد. این بازی برای اولین بار در نمایشگاه E3 2013 به نمایش درآمد و با سبک خاص خودش توجه خیلی ها را به خود جلب کرد. نکته قابل توجه در مورد این بازی این بود که دارای بخش تک نفره یا همان single-player نبود.

 

 همچنین بخوانید: