چگونه ابعاد عکس را برای پروفایل تلگرام مناسب کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید عکسی را روی پروفایل تلگرام خود قرار دهید اما کل عکس قابل انتخاب نباشد یا به اصطلاح جا نشود.در این شرایط مجبور میشوید عکس را برش دهید.اما اگر بخواهید کل عکس را قرار دهید راهکار چیست؟

دو حالت پیش رو داریم!

حالت اول:عکس شما تقریبا مربع است اما جا نمیشود.در این حالت کافیست ابعاد عکس را به ۵۱۲*۵۱۲ تغییر دهید.برای تغییر ابعاد نیز میتوانید از فتوشاپ و یا ابزار ویندوز(MSPAINT) استفاده نمایید.برای تغییر سایز با PAINT دکمه های Ctrl+W را فشار دهید.در پنجره ی باز شده با فعال کردن تیک Pixel و Maintain در دو کادر عدد ۵۱۲ را وارد کنید و بعد از کلیک روی Ok عکس را ذخیره کنید.

در فتوشاپ نیز کافیست از image->image size مطابق تصویر زیر عمل کنید:


اما حالت سخت تری نیز ممکن است پیش رو باشد!.عکسی که قرار است پروفایل تلگرام قرار گیرد باید مربع باشد.اما اگر عکس مورد علاقه ی شما مستطیل بود،راهکار چیست؟!  قالبا از نرم افزار های افکت گذاری تلفن همراه که تعدادشان روز به روز در حال افزایش است استفاده میشود.اما ما قصد داریم با ابزار Crop در فتوشاپ اینکار را انجام دهیم.البته قرار نیست عکس شما را برش دهیم!
مطابق تصویر زیر با انتخاب ابزار Crop دور عکس را انتخاب کنید.


سپس با قرار دادن نشانگر موس در گوشه های تصویر اندازه ی Crop را از اندازه ی تصویر بزرگتر کنید،جوری که ابعاد Crop مربع باشد.


با فشار دادن Ctrl+Enter به تصویر شما به اندازه ی کادر Crop اضافه میشود.توجه داشته باشید به همان رنگی که انتخاب کرده اید،به تصویر اضافه میشود.مثلا اگر قصد دارید همان رنگ باشد میتوانید با ابزار قطره چکان همان رنگ را انتخاب کنید.سپس با فشار دادن Ctrl+enter همان رنگ به ابعاد تصویر اضافه میشود.


سپس به همان روش قبل ابعاد تصویر را به ۵۱۲*۵۱۲ تبدیل کنید و عکس خود را روی پروفایل تنظیم کنید!


منبع: pcquest.ir