پشتیبان گیری از پیامک ها با SMS Backup & Restore

اگر بخواهید مطمئن شوید که هیچگاه نوشته های پیامکی خود را از دست نخواهید داد، خواه بر اثر اشتباه یا خواه در صورت تغییر گوشی موبایل در اینجا به شما نشان خواهیم داد که چگونه از اپلیکیشنی به نام SMS Backup & Restore که از سوی کمپانی SyncTech Pty Ltd ساخته شده برای پشتیبان گیری از پیامک های تلفن همراه خود استفاده کنید.

این اپلیکیشن رایگان که در چند سال اخیر توسط شرکت‌های مختلف خریداری شده است، راهکار بسیار خوبی برای پشتیبان‌گیری از پیام های شما و ذخیره‌ی آن‌ها در قالب یک فایل واحد است.

نحوه نصب

نخستین چیزی که نیاز دارید دانلود اپ SMS Backup & Restore از فروشگاه Google Play خواهد بود.

باز کردن برنامه Google Play Store از برگه Home یا کشوی اپ ها.

در نوار جستجو نام SMS Backup & Restore را جستجو کنید.

در میان نتایج بدست آمده SMS Backup & Restore، نخستین نتیجه خواهد بود.

رو گزینه نصب یا Install بتپید.

پذیرفتن یا Accept را بتپید.

هنگامی که برنامه نصب شد آن را باز کنید.

پشتیبان گیری

در اجرای اول، اپلیکیشن به شما توضیح می‌دهد که به چه مجوزهایی نیاز دارد و دلیل درخواست آن مجوزها چیست. با دادن پاسخ مثبت به درخواست‌هایی که پس از آن ظاهر می‌شوند، وارد صفحه‌ی اصلی برنامه خواهید شد.

روند بکاپ‌گیری دستی در این اپلیکیشن بسیار ساده است. کافی است روی Set Up A Backup بزنید و راهنمایی‌ها را دنبال کنید. اگر مایل به ذخیره‌ی مدیا و ایموجی‌ها هستید، از منوی پیشرفته یا Advanced menu این گزینه را فعال کنید. چنان‌چه نمی‌خواهید تمام پیامک‌ها را ذخیره کنید، می‌توانید تنها گفتگوهای مشخصی را جهت پشتیبان‌گیری انتخاب کنید.

در مرحله‌ی بعد برنامه از شما سؤال می‌کند که فایل بکاپ را در دستگاه ذخیره کند یا آن را به گوگل درایو یا دراپ‌باکس منتقل کند. می‌توانید هر گزینه‌ای را که برای شما مناسب‌تر است انتخاب کنید. مثلا اگر هنگام بکاپ‌گیری اتصال اینترنت در دسترس است می‌توانید از گوگل درایو استفاده کنید؛ در عوض زمانی که به رایانه متصل هستید و قصد فلش کردن گوشی را دارد، گزینه‌ی ذخیره در دستگاه می‌تواند مناسب‌تر باشد.

 می‌توانید این اپلیکیشن را طوری تنظیم کنید که در زمان مطلوب شما به صورت خودکار بکاپ جدید تهیه کرده و جایگزین بکاپ قدیمی کند. از آن‌جایی که این برنامه از بکاپ دلتا یا اینکرمنتال جهت ذخیره‌ی تغییرات جدید بهره نمی‌برد، هر بار که بکاپ‌گیری صورت می‌گیرد، تمام پیام‌های شما مجددا ذخیره می‌شوند. این مسئله در صورتی که پیامک‌های چندرسانه‌ای زیادی داشته باشید می‌تواند منجر به تولید فایل‌های پرحجمی شود که آپلود هر روزه‌ی آن‌ها در گوگل‌درایو یا دراپ‌باکس می‌تواند حجم اینترنت شما را خیلی زود به اتمام برساند.

بعد از انجام تنظیمات دلخواه، روی Back Up Now بزنید تا بکاپ‌گیری با سرعت هرچه تمام‌تر انجام بگیرد. سرعت بالای این برنامه از برتری‌های محسوس آن نسبت به اس‌ام‌اس بکاپ پلاس محسوب می‌شود.

بازگردانی

اگر قصد دارید بکاپ‌های خود را در دستگاه دیگری بازگردانی کنید، انگشت خود را از لبه‌ی سمت چپ نمایشگر به وسط آن بکشید تا گزینه‌ها برای شما به نمایش در بیایند. از بین گزینه‌های موجود Restore را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه‌ی Transfer فایل بکاپ خود را با کمک قابلیت وای‌فای دایرکت به گوشی مقصد منتقل کنید. از هرکدام از دو روش که استفاده کنید، فرآیند بازگردانی پیام‌ها بسیار ساده خواهد بود.


منبع: zoomit.ir