آموزش حذف پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم

 حذف پسوردهای ذخیره شده در گوگل کروم

  امروز می خواهیم طریقه حذف پسورد ذخیره شده در گوگل کروم را به شما آموزش دهیم. یکی از پرطرفدارترین مرورگرها میان کاربران اینترنت مرورگر گوگل کروم می باشد زیرا امنیت و سرعت خوبی دارد و باعث رضایت اکثریت کاربران شده است. اگر اهل شبکه های مجازی و سرویس های پست الکترونیکی باشید، کار با کروم برایتان خیلی جذاب خواهد بود. چرا که بطور خودکار تمام پسوردهای شما در سرویس های مختلف اینترنتی قابلیت ذخیره اتوماتیک خواهند داشت و دیگر نیازی به تایپ مجدد نخواهید داشت.

 
این قابلیت وارد کردن نام کابری و رمزعبور در صفحه ایمیل جیمیل ،دراپ‌باکس، ایمیل یاهو یا هر سایتی که نیاز به نام کابری و رمزعبور دارد لازم نیست ، زیرا از قبل در حافظه کروم ذخیره شده است و به صورت خودکار تایپ شده است. این امکان باعث این می شود که هم در وقت و هم در انرژی صرفه جویی شود. البته قابل گویا است که این امکان زمانی که شخص دیگری از همان کامپیوتر استفاده کند مضر می باشد زیرا ممکن است وارد صفحه های شخصیتان بشوند و سوءاستفاده ای شکل بگیرد.

مراحل زیر که به شما آموزش می دهیم برای غیرفعال کردن ذخیره رمزها در مرورگر خود می باشد:

 
مرحله اول: روی گزینه سمت راست از بالا در مرورگر کروم که به شکل سه خط افقی میباشد کلیک میکنیم.
 
آموزش حذف پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم
 
 
مرحله دوم : روی گزینه Settings میزنیم و در قسمت جستجو عبارت manage password را وارد کنیم.

 
مرحله سوم: روی علامت کنار عبارت Offer to save your web passwords میزنیم تا غیرفعال شود. در اصل با این کار کروم دیگر از ما در مورد ذخیره نام کاربری و رمزهای عبور پیام نمیدهد.
حال می خواهیم بدانیم که چگونه رمزهای ذخیره شده از قبل را از کروم حذف کنیم.
 
آموزش حذف پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم
 
 
برای این کار مراحل بالا را تا مرحله دوم انجام می دهیم. سپس روی لینک Manage Passwords کلی می کنیم. فهرستی از اطلاعات ذخیره شده به نمایش می آید که هرکدام را که می خواهیم حذف کنیم را انتخاب می کنیم و سپس روی گزینه حذف کلیک می کنیم. در این صورت اطلاعات ذخیره شده در مرورگر پاک می شود.