با این روش به سرعت عکس های خود را روتوش کنید

 

روتوش ، عکس

 

ابتدا باید تصویر مورد نظر را توسط نرم افزار فتوشاپ باز کنید سپس به هیستوری ایجاد شده توجه کنید چرا که اگر تصویر دچار ایراد شد می توانید با مراجعه به تب هیستوری نسخه اصلی آن را بازیابی کنید.

 

روتوش ترفندستان

روش کار روتوش عکس در فتو شاپ

1-در اولین مرحله پس از باز کردن عکس خیلی سریع قسمتی رو که میخواهیم روتوش بزنیم در نظر میگیریم و با ابزار Elliptical Marquee Toolاون قسمت رو انتخاب می کنیم.

 

روتوش


2-سپس از مسیر منوی Filter>Blur>Gaussian Blur قسمتی رو که انتخاب کردیم محو می کنیم تا منطقه نمایش در حدی محو بشه که چین و چروکها و جوشهای و لکه های روی پوست دیده نشود.

روتوش3-توسط ابزار History broush قسمتهایی مثل چشمها و لبها و ابروها و ... رو با حوصله و دقت و کم و زیاد کردن درصد opacity این قلم به حالت اولیه برمی گردانیم.

روتوش


4- در این مرحله نیاز داریم تا رنگ و کنتراست عکس رو تنظیم کنیم که با تکنیکی ساده به عکسمون جذابیتی خاصی ببخشیم برای این کار ابتدا یک لایه از عکس background ایجاد می کنیم بدین صورت که روی بکراند کلید Ctrl+j رو یک باز می زنیم. 

-پس از انجام این کار می بینیم که یک لایه جدید ایجادشده است و همانند شکل ذیل اون لایه رو با زدن Shift+Ctrl +u سیاه و سفید می کنیم.

روتوش


5 -مد رنگی لایه بالایی رو به Soft Light تغییر می دهیم و درصد Opacity لایه مورد نظر رو کمی پائین میاریم تا به رنگ دلخواهمون برسیم و کمی با Color Balanceبا کلید میانبر Ctrl+b کمی قرمزی و زردی عکسمون رو هم تنظیم می کنیم و کمی هم levels رو با کلید میانبر ctrl+L و رو شن یا تیره کردن عکسمون به کار می بریم.